Víkend v Praze

Tričko – C&A, Cardigan: Bella Ragazza, Parka – Marks & Spencer, sukně – America Today (z Holandska), šála – Stradivarius, kotníkový botky – Tamaris, rukavice – F&F

O víkendu jsme se s Míšou po dlouhý době vydali do Prahy, abychom načerpali trochu tý vánoční atmosféry. Nejprve nás ale čekali povinnosti a to kompletní úklid babiččina bytu. Babča je už bohužel ve věku, kdy péči o domácnost sama nezvládá (musím říct, že je hrozně těžký vidět svýho blízkýho nemohoucího a když nevíte, jak mu pomoci) a tak jsme si pěkně mákli a od rána smejčili. Odměnou nám ale byla výtečná svíčkovádíky mami! a odpolední rodinný večírek s mou pražskou rodinkou. Všichni pohromadě jsme se viděli až po roce! A tak se hodovalo a povídalo a vzpomínalo, našla jsem i fotky starý 20 let! (dovedet si představit, co bylo na fotkách: divný ofiny, vytahaný mrkváče, mega muší brejle, srandovní sukně do pasu a moje horolezecký období, kdy mi nebyla žádná překážka dost velká:-D) Takže bylo opravdu veselo!

_DSC0493_DSC0489new

Druhý den jsme si chtěli udělat s Míšou romantický a strávit ho spolu. Takže bylo klasicky na mě ho naplánovat (a to dělám vždy s chutí!). Začali jsme jízdou tramvají přes Petřiny, kde jsem Míšovi ukazovala svoje vysněný vilky a vzpomínala na můj pražský život…

Vystoupili jsme na Letné a šli se projít k metronomu, kde vznikly i tyto fotky. Výhled odsud na Prahu je opravdu fenomenální.

_DSC0491

Naše kroky vedly dál po schodech, přes Čechův most, kolem právnické fakulty, přes Pařížskou ulici směr na Náměstí Republiky. Oběd jsme totiž měli naplánovaný v naší milované Vietnamské restauraci Remember, kde jsme neodolali nejlepšímu Bún bò Nam Bộ. Totální závislost!!

Pak jsme se vydali směr Příkopy, kde jsem se rozhodla ulovit trdelník (foto na instagramu) a nakonec jsem našla ten největší na světě! Přišlo mi, že je snad větší jak já! 😀 Měla jsem z něj obrovskou radost a furt jsem poskakovala blahem a děkovala Míšovi za pozvání. Nakonec byl tak gigantický, že jsem ho odlupovala až na Staromák. Tam jsme si dali horký punč a višňové víno – zase mňam!! lehce zkoukli trhy a pomalu se vydali na metro směr my hometown….

 

Musim říct, že jsem hodně vzpomínala na život v Praze a dost se mi postesklo…na druhou stranu když jsem se vracela do toho našeho klidnýho městečka v horách a zahlídla Ještěd, tak se mi tak nějak ulevilo a cítila jsem se mnohem víc doma a v klídku. A to je skvělej pocit. Najít místo, kam prostě nějak patříte!

_DSC0496_DSC0500_DSC0504_DSC0506Tohle dánský pekařství mě nadchlo a až bude někdy čas, musím to tam blíže omrknout….:-)

Jak jste čerpali vánoční náladu vy?

 

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *