Velikonoční radovánky v Praze – den druhý

V minulém článku jsem psala o prvním dni stráveném v Praze o velikonočních svátcích a nyní vám chci ukázat, jak jsme si užívali den druhý. Protože se konečně trochu umoudřilo počasí, vydali jsme se již dopoledne na Farmářský trhy na Náplavce (musela jsem to příteli prostě ukázat, protože to tam mám moc ráda!). Slunce sice svítilo, ale zároveň fučel pěknej vichr. Jako vždy to na trzích praskalo ve švech, ale nakonec se nám podařilo přece jen něco ochutnat a lehce omrznout:-) Já jsem si vystála frontu na skvělej hovězí burger se zeleninou v housce se zrníčkama. Mňam, mňam, mňam! Přítel si dal pivo z malýho pivovárku, zelnou bulku, moravský vdolek a domácí koláče. Já ještě malý tvarohový koláček a vanilkovou makronku. Uuiíí, prostě lahoda. Fascinuje mě, jak se na Náplavce vždycky sejde taková různorodá sorta lidí, od hipsterů, blogerek, cizinců, vágusů, umělců, hipíků až po boháče a pipinky..:-) a každý si najde to svoje.

praha_01

Potom jsme se vydali procházkou přes Palackého most, vychutnávali si sluníčka a mých milovaných výhledů na Vyšehrad i Pražský hrad a dorazili na Anděl, kde si přítel byl ozkoušet svoje vysněný kytary v Muzikeru. I na mě došlo a zabrnkala jsem si na zmenšenou verzi akustickýho Fendera. #snad-jednou-bude-můj

IMG_1669praha_05Bylo z čeho vybírat, ale nebylo za co!:-D

_DSC0626

Vyškemrala jsem si i nějaké to focení nového outfitu (ne, opravdu nemám jako všechny blogerky/údajně/, přítele, který by mě s chutí všude fotil), protože v Praze je prostě nádherný pozadí a vždycky ho všem blogerkám závidím. A nejen z týhle fotky mám velkou radost. Na další outfitovky se můžete těšit v příštím článku:)

Praha_08

Bez alespoň jednoho selfíčka by to nešlo:-) Musela jsem si zkontrolovat, jak vypadám v týhle nový čepičce, která je takovej pytel a tak si ji ohrnuju, aby vytvořila jakýsi houmlesácký čepec. Je z pánskýho oddělení New Yorkeru a za 29 Kč jsem ji tam nemohla nechat:-D Ale pořád nevím, jestli mi sluší nebo vypadám jak cvok. Každopádně je hrozně příjemná a měkoučká a to za pár minut trapasu stojí.

praha_02

Na výstavě designových rozkošností Design shaker (článek o něm tady!) jsem se úplně zamilovala do značky Papelote. A tak bylo jasný, že se prostě musím podívat do jejich obchůdku, který je stejně krásný a roztomilý, jako jejich výrobky. Vybrat si bylo pro nerozhodnýho člověka – jako jsem já – fakt nadlidský výkon. Nakonec jsem si koupila látkovou taštičku s pruhy, dva notýsky a tužku. Brzo vám to ukážu na fotce:)

Praha_03

Chodící odpoledne jsme zakončili v kavárně, která byla dlouho na našem wishlistu. Je to Grandcafé orient v domě U Černé matky boží, který je v kubistickém stylu. A to prostředí mě fascinuje. Celkem mě překvapilo, že bylo téměř plno a že tam bylo zároveň celkem útulno. Obsluha a servis byl opravdu luxusní a na první pohled bylo jasný, že jsou ceny spíš pro turisty. Ale s tím se musí v centru Prahy počítat. Dali jsme si kávu, já skvělé kapučíno, přítel espresso, já neodolala lanýžovému čokoládovému dortíku -dokonalost- a Míša si dal dvoupatrové tousty s vajíčkem a s chutí si pomlaskával;)

Pokud byste se do kavárny chtěli podívat, určitě si připravte větší obnos. Káva stojí od 60 Kč, dorty od 70,- a sendviče cca 130,- Ale bylo tam moc příjemně a všechno bylo vynikající!

praha_07

Na závěr náročného dne jsme přeběhli Karlův most praskající ve švech turisty, prodejci nepotřebných suvenýrů, muzikantů a fotografů, abychom poseděli v naší oblíbené hospůdce U Glaubiců. Tankové pivko za 33 Kč (takovou cenu v centru Prahy nenajdete), vynikající kuchyně, skvělá obsluha, velký, ale útulný prostory a my u malinkého stolečku popíjeli Plzničku, dali si tatarák a já po dlouhý době utopence – mají je tam fakt poctivý/ zase mňam.

IMG_1698

A v neděli dopoledne zase hurá domů na sever, abych si mohla připravit vajíčka a dobroty pro koledníky, který k nám stejně už léta nechodí takže vlastně jen pro sebe, rodinu a sousedy.

Baví vás takovýhle zážitkový články? Dejte mi vědět do komentářů:)

Mohlo by vás zajímat

4 comments

    1. Určitě to stojí aspoň za jednu návštěvu. Hlavně kvůli těm dobrotám. A taky tomu výhledu na krásnou Prahu:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *