Trip po Belgii – Bruggy

Koncem května jsem si řekla, že je načase se odměnit za všechnu tu práci, kterou jsem odváděla poslední půlrok. Uvědomila jsem si totiž, že za celých 8 měsíců nebyl jediný den, kdy bych nemusela pracovat. Už to na mě padalo ze všech stran a potřebovala jsem vypadnout. Pořád jsem nevěděla, kam to bude, ale pak jsem narazila na neskutečně levný letenky do Bruselu, seděly termíny, vycházelo to na víkend a tak jsem po tom bez váhání skočila. Benelux miluju a chtěla jsem Michalovi ukázat zase něco, co nezná. A dát si pivo, hranolky, wafle a čokoládu, to je jasný:)

Sehnat letenky bylo snadný, ukecat u Míši dovolenou v práci nakonec taky. Jen se mi trapně podařilo trefit do belgických prázdnin a ještě státního svátku (nezdá se vám u mě tohle až moc typický?) Takže jsem nemohla najít volný hotel, který by nestál několik tisíc a i AirBnb praskalo ve švech (jediná možnost bylo spát u nějakýho cvoka 😀 – vážně měl v recenzích, že je blázen, agresivní a autista!) Takže to byl celkem divoký trip a každý den jsme byli a spali jinde. Navštívili jsme 4 města, vypili spoustu piv, snědli pár kilo hranolek, prochodili desítky kilometrů (a nějaký z nich najezdili na kole), viděli spoustu kanálů, domečků, hradů, kostelů, mlýnů a vojáků. Tak dnes začneme dnem prvním v mých milovaných Brugách;)

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

Musím říct, že miluju ten pocit, kdy jedete na letiště, i když jste unavený, nevyspalý, trošku nervózní z toho co vás čeká…zároveň je to tak skvělej pocit cestovat, těšit se na něco novýho, netušit, jak se celý váš výlet vyvine…

Na letišti v Praze svítilo sluníčko a my se tak těšili až přistaneme o nějakých pár set kilometrů dál na sever a vydáme se za dobrodružstvím. Sbalili jsme se pouze do malého příručního batůžku a tak nás nesvazovaly zbytečný kufry.

Tip: V Belgii jsou dvě letiště – Brussel Zaventeem a Brussel Charleroi – ačkoliv se zdá, že jsou obě v Bruselu, není to pravda. Brussel Charleroi je malé letišťátko vzdálené asi 60 km za Bruselem a právě proto tam létají nízkonákladovky. V případě, že jste stejný truhlíci jako já a nevíte to před nakoupením letenek, se připravte na další cestování busem a poté vlakem či dalším busem do Bruselu a dalších větších měst. 

Tip č.2: Naštěstí existuje skvělá kartička pro výhodné cestování vlakem tzv. Railway pass, který platí na libovolných 10 jízd vlakem po celé zemi. Stojí 70 Euro? Můžete ji využít i ve více lidech.

Ráda bych napsala, že díky mému pečlivému itineráři vše šlapalo jako hodinky, ale mělo to pár drobných zmatků, bez kterých se asi žádný moje cesty obejít prostě nemohou. Začneme tím, že byl svátek a tak byla doprava krapet zasekaná, potom jsem usnula ve vlaku a zapomněla tam moji oblíbenou větrovku, která se mnou procestovala už pěknou řádku míst a nakonec jsme trošku bloudili na nádraží. Koho by totiž  napadlo, že Brussel Zuid a Brussel Mitte je to samý 😀 nás tedy ne!

Nicméně jsme dorazili a mohlo se objevovat. Vydali jsme se křivolakými uličkami a protože se blížila doba oběda, začali jsme hledat hranolky 🙂 Já si k nim nakonec dala ještě výborné hovězí pečené v belgickém pivu. Mňam!

Totálně přejedený jsme se rozhodli zakotvit v parku s pivem. Já si ještě předtím dala vynikající zmrzlinu ve vyhlášené zmrzlinárně Da Vinci (klasicky oříšková a straciatella) a pak už jsem myslela, že prasknu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Doteď se musím smát. Při balení jsem totiž několikrát zopakovala, že si musíme vzít teplý oblečení a minimálně větrovku, protože vím, že v Belgii je pořád hnusně. Pořád fouká a neustále leje. Tak jsme si ty naše malý batůžky napakovali a ono pak bylo celou dobu 30 stupňů 😀

Takže se celý náš pobyt v Brugách nesl ve znamení šourání se od stínu ke stínu, od kavárny po hospůdku a 3 hodinky jsme na prasáka spali v parku 😀 Mně to ale fakt baví, když vím, že prostě nic nemusím. A program si přizpůsobuju tomu, co zrovna chci.

Kdo jste viděl film V Brugách si možná vybavujete pár hodně známých míst, kde se hlavní hrdinové nacházeli. Třeba v Bazilice Svaté krve. Já jsem údajněJežíšovukrev viděla již před třemi lety. Tentokrát byly ve městě Slavnosti krve, takže bylo město částečně zablokovaný alegorickými vozy a byl to celkově docela blázinec. Díky tomu jsme ale viděli spoustu ukrytých bočních uliček, louku plnou mlýnů a nakonec zakotvili v příjemný rockový studentský hospůdce Charlie Rockets

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A pak už tu krásu k večeru opouštět a vydat se na vlak a směr Gent… a to už bude další příběh 😉

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kdo jste byl v Brugách? Baví vás takovéhle cestopisy?

Vaše Adél

 

 

Mohlo by vás zajímat

2 comments

  1. to je strašný blití…………tu tvoji hru normální chodící homosapiens snad nemůže brát ani vážně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *