Sobotní výlet na Hrubou skálu

O víkendu jsem přítele konečně donutila vyrazit na výlet a musím říct, že už mi to opravdu chybělo! Poslední dobou jsme měli spíš odpočinkový víkendy, to víte stárnem:-). Celý týden v práci, pak fitko a práce na blogu, to dá člověku celkem zabrat. I počasí nestálo za nic. V sobotu jsem si ale řekla, že se musíme hecnout. Na kolo to ještě úplně nebylo, tak jsme vymysleli procházku po Českým ráji. A zase mě dostalo, jakou máme nádhernou zemi!

IMG_1358

Začali jsme na zámku Hrubá skála, kde jsem nebyla dlouhý léta a překvapilo mě, jak je tam krásně. A ještě víc mě překvapilo, že je to celkem rozsáhlý komplex s kostelem, hotelem a lázněmi.

misaMůj nejmilejší průvodce a navigátor v kulíšku:)

IMG_1359

Ach ty rozhledy do krajiny. Vyšplhat se nahoru byla dřina, ale stála za to. Už se tak těšim až všechno okolo rozkvete! Spring is coming!

IMG_1387

Procházkou jsme se dostali k různým vyhlídkám, kde se nám otevírala krajina pod sebou a my si připadali tak maličký. Nepřestanu být fascinovaná, co dokáže příroda vytvořit. Věděli jste, že tyhle pískovcový skály byly kdysi hodně hodně dávno pod mořem? Když jsme slezli k nim dolů, tak jsme vlastně chodili po mořským dně! Je to výhoda chodit s biologem, že jo?:-) Mám ráda, když mi vypráví a vysvětluje to čemu nerozumím!

IMG_1364

Tohle seskupení pískovcových skal se nazývá Kapela a vylézt nahoru je výzva pro všechny horolezce…

IMG_1374

Cílem byl hrad Valdštejn a hospůdka hned vedle, kde jsme si dali pivo u krbu. Na terásku je ještě přece jen brzy!

IMG_1379

A poslední a nejkrásnější výhled za celý den. Tady jsem si připadala opravdu jak v pohádce. Slunce už se schovalo za kopce, začalo se stmívat a na zámku se v sálu rozsvítily lustry a my si vyprávěli strašidelný příběhy o upírech a že tam právě pořádají bál:-) No nepřijde vám to taky jako ideální místo pro srazy strašidel:)?

Jak si užíváte víkendy vy? Baví vás trávit čas v přírodě?

 

Mohlo by vás zajímat

4 comments

  1. Hrubici mám taky ráda, i když tam jezdím ani ne tak na procházky, jako spíš lézt 🙂 taky si pokaždé říkám, jak je u nás nádherně.

    1. Fakt? Já když šla okolo tak jsem si zrovna říkala, jak je asi moc těžký na pískovci lézt. Já kdysi dávno taky trošku koketovala s lezením, ale teď nemám s kým a nevím jestli bych ještě oprášila odvahu…:)

  2. Byla jsem se snoubencem Forghim minulý měsíc, byl to moc príma výlet a na parkovišti jsme si dali pak výbornou klobásu. 🙂 Hrubou Skálu mám moc ráda, představ si, že kdysi jsem tam byla na škole v přírodě! Byl to ohromný zážitek, spali jsme v pokojích s vysokými stropy, na chotbách byly parohy… a teď do toho v noci přišla bouřka a mně se chtělo na záchod! Už se nedalo nic dělat, tak jsem šla, ale blikaly blesky, jedna řacha za druhou… nesvítila světla. A došla jsem na záchod, tam také vysoký strop a při každém záblesku problikla u stropu pavoučí těla. Pamatuji si, že poprvé jsem to vzdala a vrátila jsem se do postele. Ale za chvíli jsem musela strach překonávat znovu, protože tělu v některých situacích neporučíš. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *