Představení nové kolekce luxusních postelí Hästens

Koncem dubna jsem byla pozvána do krásného showroomu na Vinohradech, kde nám byla představena jedinečná kolekce luxusních postelí Hästens. Tahle švédská značka se drží tradice a málokdy změní svůj klasický design, který je tvořený modro-bílou kostkou. Je proto zcela unikátní, když se pustí do něčeho zcela nového. 

Je poměrně fascinující, že ačkoliv vyrábí postele již od roku 1853 (!) až nyní navázali svou první spolupráci  a to s duem švédských návrhářů studia Bernadotte & Kylberg a nechali je trošku experimentovat s jejich ikonickým designem. Vznikly tak dva zcela nové typy postelí pojmenované po plemenech koní Appaloosa a Marwari. Jsem ráda, že jsem díky této tiskovce mohla poznat pro mě dosud zcela neznámou značku (stydím se). Líbí se mi ten jednoduchý a nadčasový design, ale kdybych si mohla jednu postel nastěhovat domů, tak zůstanu u klasické kostičky 🙂

Celkově mě hodně zaujal příběh Hästens, především, jak se dostal do České republiky. To se totiž majitel obchodu na Vinohradech jednou v jejich posteli (zcela náhodně) vyspal ve Švédsku a prý to byla tak dokonalá noc, že se rozhodl, že si postel musí pořídit domů. U nás se ale neprodávaly a tak tady chtěl založit obchod a dopřát pohodlí i ostatním. Přesvědčit poměrně konzervativní skandinávce byl prý tvrdý oříšek, ale nakonec se podařilo a navíc se v Praze (vedle New Yorku a Los Angeles) prodává nejvíc kusů postelí na světě! Češi jsou rozhodně dobří obchodníci!

Asi vás bude zajímat kolik taková honosná krása stojí. Není to málo a rozhodně to není pro každého. Začíná se asi na 300 000 Kč. No i mně trochu spadla čelist. Zase pokud si to můžete dovolit, tak to bude stát za to. Nejvíc mě zajímalo v čem jsou ty postele tak výjimečný. Proto jsem se musela dál vyptávat.

Hastens_Milano_
Nová kolekce postelí Marwari a Appaloosa

Hodně mě překvapilo, jak probíhá výroba, jedná se totiž kompletně o ruční šití i zpracování, jedná taková postel se šije i týden. Kvalita spánku je ale ovlivněna zcela unikátní, hodně vysokou matrací, která se skládá z několika vrstev. Kromě pružin obsahuje ručně vyčesávané koňské žíně, které se vytvarují do malých pružinek a přesto dýchají. Jsou tedy krásně propustné a tělo by mělo dostat potřebný komfort i oporu.

Co mě ještě zaujalo? Že pokud chcete, tak vám postel půjčí domů přes noc na vyzkoušení 😀 No zažili jste už někdy někde něco takového? To je hodně zajímavý servis.

Samozřejmě jsem si musela postel vyzkoušet a trošku se poválet 😀

Dobrůtky v propršeném jarním dni
Moc se mi líbí i kvalitní lehoučké povlečení, tam bych se vyřádila 😀
Průřez matrací mě naprosto fascinoval
Po tiskovce jsem si zašla na kávu do La Bohéme café

Jak se vám postele líbí? Chtěli byste se někdy vyspat v luxusní posteli? Zjistila jsem, že je najdete i v některých českých hotelech, můžete se vydat na obchůzku 😉

P.s. tento článek není sponzorovaný

Vaše Adél ♥

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *