Letošní Vánoce byly perfektní…téměř!

Sedím u počítače, upravuju si fotky a poslouchám systematický mlácení kladivem do hřebíků. Dostali jsme totiž k Vánocům šatní skříň! Byl to trochu danajský dar, znamenal totiž další stěhování nábytku a krámů a taky klasický dohadování nad tím, proč nesmím se stavěním skříně pomáhat. (A já tak ráda šroubuju!) Po neustálým Míšovým opakování, že je to fakt složitý a že je to velká věda jen pro velký chlapy, jsem si umanutě vzala šroubovák a začala se vrtat v šuplíku. Pak se tam objevil suk, kterej mi rozjel kus prkna pod rukama, hlasitý křápnutí můj průser prozradilo a bylo po stavění..:-D Tak teď už jen podávám šroubky no….

_DSC0531new

Tak si říkám si, že ty svátky letos zase tak utekly! A to jsem se na ně letos těšila nejvíc za posledních několik let. Neznamenaly pro mě stres, ani nadávání, ani nic hektickýho. Užívala jsem si malování perníčků, domácí svařák, zdobení i úklid domova. Dárky jsem měla několik týdnů předem koupený i zabalený (!) Náladu mi ale mělo zkazit ráno před Štědrým dnem. Vydala jsem se pro jistotu k zubaři, protože mi vypadla plomba v zubu, který mi už rok dělá problémy (a byl čerstvě po operaci). Zubař mi ale sdělil hodně špatnou zprávu a to, že se ten blbej zub rozhod prasknout vejpůl! A že mi jako dárek k Vánocům dá trhání. Chtělo se mi brečet. Po roce neustálýho vrtání, lepení, řezání, operací a bolestivých nocí, o ten zub nakonec přijdu…no co naplat. Zub je venku, já si nakonec dvakrát přece jen pobulela a teď musim začít šetřit na zub nový.

Bylo to pro mě upozornění, že bych to měla se sladkým fakt omezit a opravdu se sama sobě začít mnohem víc věnovat. A trošku víc najet na zdravější životní styl. Takže předsevzetí do novýho roku tu už máme….

_DSC0511

Jinak přípravy na Vánoce proběhly opravdu naprosto v klidu. Já jsem středeční odpoledne prospala nadopovaná práškama (a zatím ještě netušila, že budu zfetovaná doteď). Zvládla jsem ozdobit stromeček /a zuřit nad zamotanýma světýlkama/ a nadávat nad zubem. Štědrý den jsem tak nějak protrpěla v bolestech a snažila se ho užít na maximum. Ale často mi do smíchu fakt nebylo…Ale překonala jsem se, jak to jen šlo. Byl to toiž první štědrý večer s Míšou a dohromady to byly naše 5. Vánoce. A to už stálo za to! #láska

_DSC0516

U stromečku nás čekala přímo obrovská hromada darů. Pro mě tam bylo vysněný kolo, který už se nám schovávalo v garáži od listopadu:-) Když o tom tak přemýšlím, tak mám svoje kolo asi po 15 letech! Předtím jsem kradla mamce a teď už konečně budu drandit na svým! Na jaře se chci pustit do pořádnýho tréninku. /držte palce/:)

_DSC0533new

I když už jsem nic moc dalšího nečekela (a pro jistotu si koupila pár věcí pro sebe sama haha)  Přesto i pro Adélku tam toho bylo až až. Od mých vysněných knížek, kosmetiky, věcí do domácnosti i kanceláře, po různý dobroty! A také moje dlouho vysněné hodinky se zlatým ciferníkem. A jaký pro mě bylo překvapení, když mi nakonec řekl Míša, že mi je koupí/ já si na ně původně totiž půjčila/. Hurááááá! #love again

_DSC0519

Kdo by řekl, že tato fotka vznikla 27. prosince? Vánoční období letos bylo opravdu jarní. Míša dostal za úkol kuchat bažanty a jako správný biolog se toho zhostil na jedničku! 🙂

Nakonec jsme se měli fakt hezky, i můj zub /teda vlastně díra po zubu – haha/ se snad dává pomaličku do kupy a přestává tak ukrutně bolet.Tyhle svátky mi opět potvrdily, že zdraví máme jen jedno a že bez lásky by to na světě nešlo. Jsem šťastná, že mám tu svou! (která snese to moje bolestivý vrčení:-D

A jaké jste měly svátky vy?:-) Napište mi!

Mohlo by vás zajímat

2 comments

  1. Jé mamka… 🙂 ba né, reagovat mě přiměla příhoda se skříní. Adel, prosím vydrž s přítupem podávat šroubky a nechat chlapa (i když blbě) dělat “mužskou práci”. Myslím, že mamka Ti to potvrdí. Prosím moc jí pozdravuj! Už se musím fakt zastavit!
    Hanka

    1. Tak to zase já musím říct, že je Míša fakt moc šikovnej a zručnej, to zas jó! Skříň už stojí a ani ji nestihl vzteky rozmlátit!:-D Takže to jsem si zas jistá, že on nám ten dům jednou postaví:-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *