Kavárna, kde dostanete snídani po celý den – The Farm Letná

Když jsem byla před týdnem v Praze, bylo jasný, že si musím vyšetřit trošku času na ozkoušení nějaké pro mě neznámé kavárny. A protože jsem se nutně potřebovala sejít s kamarádkou Péťou, kterou jsem neviděla celej rok (a která pracuje na Letný) padla volba na bistro The Farm. Dozvěděla jsem se o něm kdysi dávno od blogerky Domči z dombydom (kterou jsem tam úplně náhodou dokonce potkala:-), tak jsem si tam rezervnula stolek a šlo se zkoušet. Farma na mě působí jako hodně příjemný místo s nádechem dnes moderního hipsterovství:-), což poznáte už z venku. Na oknech jsou totiž klasické hipster obrázky: knírek, kolo, fajfka, vintage hodiny a kafe.

Po příchodu jsme se uvelebily do dvou ušáků hned u prosklené stěny a měly tak výhled na celou Korunovační. A co si budem povídat, Letná je prostě super. Co se týče interiéru tak má tu nevýhodu, že obsahuje pouze 4 křesílka a jeden gauč, zbytek tvoří dřevěné židle a lavice, který na nějaký dlouhý vysedávání u kávy nejsou zrovna nejpříjemnější. V našich křeslech se nám sedělo relativně příjemně, i když jsou uzpůsobený spíš na posezení s knihou než na snahu špitat si kravinky z osobního života, tak aby to nikdo neslyšel a ještě se u toho pokoušet najíst u pidi stolku:-) Pult s kávovarem, vystavenými dortíky za vitrínou a s pokladnou je klasicky uprostřed. Je vyrobený z takové lepenkové překližky, působí dojmem obroušených palet. A to je teď cool.:-)

Stejně tak vám sympatické slečny přinesou menu, přicvaknuté na prkýnku ze dřeva. Menu je vytištěné na recyklovatelným papíře, což na mě působilo originálně a svěže. Kombinace skandinávskýho a rustikálního stylu mě nadchla, obzvlášť pak obrázek jelena na polštářku. To je moje! #milujujeleny

IMG_1238

Co se týče jídla, tak je Farma pověstná tím, že si zde dáte snídani po celý den, i když to není tak úplně něco po čem bych nějak zvlášť prahla. Zaujalo mě proto spíš denní meníčko, kde najdete klasický jídla od polévek, rizot, těstovin, noček až po maso. To vše si můžete dát až do 15. hodiny. Vzhledem k pozdní době naší návštěvy nám tedy zbýval běžný lístek. A i tak je z čeho vybírat. Já jsem si nakonec objednala dvojitý sendvič s kuřetem, rajčetem, slaninou, vajíčkem a domácí majonézou, moje kamarádka vsadila na klasiku v podobě Ceasar salátu. K pití jsme si poručily litr domácí citronády.

Jídlo bylo vynikající, z čerstvých potravin, chutově lahodný, dobře dochucený. Citronáda mi přišla až moc kyselá. Bohužel jsem nestihla ochutnat nic sladkýho, protože jsme měly na celou degustaci omezený čas.

Farma má ale i pár nevýhod. Především počítejte s vyššími cenami. Na Prahu je to možná běžnější, mně ale připadá 160 Kč za sendviče přece jen moc. Na webu píšou, že přijímají stravenky, u placení jsem se setkala ale s opravdu zvláštní raritou, akceptují totiž pouze 1 stravenku na osobu, to jsem ještě nikde nezažila:-/ Obsluha byla příjemná, kdyby se nás ale zeptali, jestli chceme po jídle dezert, tak si dáme, takhle jsme se nakonec sebraly a šly. Z recenzí jsem měla strach, že to bude takovej kutloch pro hipstery a my ostatní se tam budem cítit jak vyděděnci, nic takovýho se ale nekonalo. Bylo to nakonec moc prima.🙂

IMG_1239

IMG_1240 IMG_1241 IMG_1242 IMG_1244IMG_1248

Farma bohužel nemá webové stránky, recenze a fotky tak hledejte na profilu Restu nebo Facebooku.

P.s. na ty jejich fotogenické lívance se ještě musím vrátit;-)

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *