Jak přežít dovolenou, když vám nonstop leje

Když se vydáte na dovolenou, nejvíc ze všeho si přejete krásný počasí. Nezáleží na tom, jestli budete u moře nebo na chalupě, když prostě pořád leje, je hodně těžký se dlouhodobě a uspokojivě zabavit. V Čechách ale můžete jít třeba na houby, pustit si telku, luštit křížovky a nebo třeba posedávat v hospodě. V zahraničí je to většinou o hodně složitější, jste v cizím prostředí, kde máte omezený vybavení, nikoho neznáte a tak nějak jste se sbalili s vidinou koupání a opalovaní na pláži. A k tomu toho moc nepotřebujete. Bohužel počasí je aspekt, který nemáte šanci ovlivnit. Pojďte se tedy inspirovat, co dělat u moře, pokud vám pořád a pořád leje jako z konve. Nejspíš to aspoň jednou za život chytne každého. Jako třeba letos nás na Korfu…:)

  1. Přečtěte si dlouho odkládanou knihu

Na dovolenou si nejspíš každý bere alespoň jednu knihu s tím, že tentokrát ji na pláži určitě přečte. Pokud je ale extrémní vedro, málokomu se chce přemýšlet nad řádky složitého textu a většina stejně skončí u časopisu nebo pospává. Hnusný počasí znamená, že zůstanete v hotelovém pokoji a můžete se tak v klidu a v chládku věnovat neustále odkládanému čtení románu.

  1. Jděte cvičit/plavat/saunovat se

Většina hotelů má dneska posilovnu, krytý bazén nebo saunu. A nebo minimálně nabízí různé sportovní aktivity, které můžete praktikovat v tělocvičně i při nepřízni počasí. Udělejte tak něco pro své zdraví a vrhněte se na pohyb. Určitě je to lepší než koukat smutně z okna a přemýšlet, kdy už konečně přestane pršet. Navíc se vám díky endorfinům zvedne nálada🙂

sport-fitness-workout-resolution

   3. Výletujte

Když je ošklivo a na koupání to rozhodně není, můžete se vydat objevovat jiné krásy země. Pronajměte si auto nebo nasedněte na autobus a projeďte si ostrov nebo navštivte hlavní město, prozkoumejte zdejší historii, památky, kavárny a zákoutí. S pláštěnkou se toho dá vidět mnoho a když už budete uchození, dejte si za odměnu dobrý oběd v místní restauraci.

Korfu
Náš deštivý den v hlavním městě Corfu.

4. Objevte animační program hotelu

Animační programy jsou něco, co já v hotelích určitě nevyhledávám. Ale když to vezmete s humorem, tak se můžete nad sklenkou vína docela slušně pobavit. Třeba si udělat legraci z kouzelníka amatéra nebo fakíra, který si hraje na borce. A nebo se zasmát kolegům ze zájezdu, kteří jsou nuceni dělat na pódiu asistenty. Jako třeba chudák já…:D

Korfu
Takhle to dopadne, když se jdete zasmát cizímu neštěstí a oni si vás vyberou ať stoupáte fakíru na hlavu:D
  1. Objevte místní kulturu

Pokud zrovna nejste na opuštěném ostrově, určitě máte kolem sebe nějaký místo, který stojí za návštěvu. Průvodkyně vám určitě vyprávěla o historickém muzeu, o zajímavé výstavě nebo akváriu plném neobvyklých živočichů. Nebo vás víc láká místní divadlo či kino? Je nejvyšší čas koupit lístky!

  1. Vydejte se na nákupy

Nákupní centra mají bezesporu jednu výraznou výhodu – neprší tam. Vydejte se tedy provětrat svoji kreditku a projít se po obchodech, třeba tam právě na vás čeká super kousek ve slevě, který vás potěší.

fashion-woman-cute-airport

  1. Hrajte si

Pokud jste si s sebou vzali karty nebo člověče nezlob se, právě teď je na ně ta pravá chvíle 🙂 V běžném životě asi nemáte čas mastit maryáš nebo skládat puzzle. Tak si užijte společné hrátky 🙂

love-heart-hand-romantic

  1. Pracujte na svém sexuálním životě 🙂

Tento podbod je pro páry:)) Jste uvězněni v hotelu a za okny je průtrž jako blázen? Jste tak otráveni, že se vám nic nechce? Přitulte se ke svému protějšku a svěřte se svými tajnými sny. Dovolená je ideální na vyzkoušení všech možných dobrodružství. Stres všedního dne je daleko a navíc máte naprosté soukromí a klid jen na sebe.

  1. Seznamte se s novými lidmi/ poznávejte ty staré

Navštivte lobby hotelu a pusťte se s někým novým do řeči. Můžete tak procvičit svou znalost cizího  jazyka, nebo třeba potkat nový parťáky na cestování po zbytek dovolený. Pokud jste stydlivky, zkuste víc poznat toho, s kým cestujete. Povídejte si, hrajte hry, vyprávějte si historky. Uvidíte, že je to super.

klklklkl

  1. Vytvořte něco, na co běžně nemáte čas

Píšete rádi malé příběhy? Kreslíte? Skládáte origami? Nebo máte jiné tvořivé zájmy, na který během roku nezbývá čas ani energie? Využijte propršené dovolené a vytvořte něco, z čeho budete mít později velkou radost. Já třeba píšu tento článek:)

Další mini tipy:

Připojte se na wifi a brouzdejte si, dejte si dobrý drink klidně v posteli, objevte neznámé chutě místní kuchyně, do sytosti se vyspěte, vykoupejte se v moři za deště a nevěšte hlavu. Vždycky se dá dovolená alespoň trochu užít, i když vám počasí příliš nepřeje.

img_3817

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *