Jak na dovolenou za pár kaček?

Kdo mě už nějakou dobu sleduje, jistě tuší, že cestování je moje největší vášeň. Od té doby, co jsem freelancer se snažím cestovat opravdu co nejvíc. Ať už po Česku o víkendech s manželem, nebo přes rok do zahraničí. Jako každý cestovatel se samozřejmě snažím snížit náklady na minimum a tak si často plánujeme cesty předem a hledáme ty nejlepší ceny.

Pamatuju si ty časy, kdy jsme byli naprosto odkázání na cestovky a člověk neměl příliš možností si výlety plánovat sám. Od loňska máme auto, takže to je pak uplně o něčem jiném a musím přiznat, že jsme i trošku zpohodlněli a vlaky a autobusy už nejsou (minimálně v Čechách) našimi kamarády 🙂 Jak jste mohli číst třeba ve článku z Toskánska, často spíme v autě, vaříme si na vařiči a jezdíme, kam nás kola zanesou. Pokud se ale rozhodneme letět do ciziny, nebo ještě ke všemu letíme na dovču k moři, je většinou nejvýhodnější počkat si na nějaký last-minute zájezd a využít služby cestovek.

Ischia Aragonský hrad

A jak to řešíme, že vždycky letíme za pár kaček? Naštěstí existuje spousta portálů, kde vám pomohou pohlídat ty nejlepší akce a nejste tak odkázaní na nekonečné vyhledávání v katalogu. Nedávno jsem objevila portál Cestolino, kde najdete nepřeberné množství akčních zájezdů, hotelů, ale i jízdenek. My si vždycky vytipujeme destinace, které nás nejvíce lákají, potom začneme googlit, abychom vybrali ideální místo (třeba město nebo vesničku v dané destinaci) a ujistili se, že na daným místě bude vhodný počasí na naše aktivity. A potom se pustím do vyhledávání. Letos jsme takto chytli italský ostrov Ischia za 12000,- s polopenzí, předloni zase Korfu za 11000,- a nebo Rhodos za 10000,- A to jsme ještě měli smůlu, že se nám nehodily jiné – levnější termíny.

Ischia Negombo

Tip: pokud nevíte, kam přesně byste chtěli, nebo chcete mít přehled o všech možnostech, doporučuju si zapnout hlídání akčních nabídek zde –> Cestolino hlídáč Ty vám potom automaticky chodí do mailu a vy tak máte každé ráno aktuální zájezdy a akční jízdenky ve schránce. Potom už si jen stačí rozkliknout, číst recenze a vybrat si! Může se tak stát, že se třeba vydáte někam, kde vás to ani nenapadlo, ale to je na tom možná to nejzábavnější!

Tak lovu výhodných zájezdů zdar a dejte mi vědět, kam se v dohledný době chystáte! 🙂

Článek vznikl ve spolupráci s portálem Cestolino

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *