Foodie tip: Bistro Mikyna

Tentokrát se podíváme na místo, kde jsem si to poslední měsíce absolutně zamilovala. A to je bistro Mikyna v Liberci. Možná to pro většinu z Vás bude z ruky, ale ti co bydlí poblíž a nebo se sem třeba podívají na výlet budou možná rádi za tip na příjemnou kavárnu.

P8040463

Tuhle příjemnou kavárničku ve Skandinávském alá hipster stylu najdete v ulici 5. května, jen kousíček od Šaldova náměstí či Severočeského muzea. Místo je to podle mě perfektní a dává místu speciální kouzlo. Vždyť na téhle ulici se nachází překrásné historické vily i střední školy, lázně, poliklinika, muzeum či ZOO.

P8040468

Uvnitř kavárny vás čeká minimalistický styl, dřevěné stoly, originální lustry či příjemné měkké polštářky a kožešiny.

P8040469

Taky si tam můžete zakoupit kávu, čaje či kvalitní čokoládu domů.

P8040470 P8040471

Kavárna se zkládá z foyer – místa u vchodu a poté hlavní místnosti kavárny.

P8040474 P8040477

Ale hlavní jsou samozřejmě dobroty, který si v Mikyně můžete objednat. Pokaždé tam najdete jinou nabídku. Koláče ze sezónního ovoce, francouzský quiche, domácí bagety, sendviče, rizoto nebo chlebík s domácí pomazánkou vám určitě zpříjemní den:o) Já nikdy neodolám jejich domácím dortíkům – naprosto zbožňuju jejich čokoládové cheesecakes, čokoládové pěny a cokoliv s čerstvým ovocem. Minule jsem si dala dokonce dva tvarohové dortíky (viz foto níže 😀

P8040482

K pití si můžete vybrat od domácích limonád, po cidery od českých firem, domácí džusy až po silnou výbornou kávu. Já jsem si oblíbila flatwhite a domácí levandulovou limču (big like)

P8040484P8040475 P8040478P8040483

Mikyna je místo, kde to momentálně v Liberci celkem frčí. Vypovídá o tom nutnost vytvořit si pokaždé rezervaci předem – já využívám rezervační systém Restu, kde za ni dostanu i kredity na další návštěvy restaurací. Jak je teď léto, tak je to tam s odjezdem studentů z města poněkud klidněji.

Já tam chodím poměrně čerstvě a už jsem tam byla několikrát. Velmi rychle se stala moji nej kavárnou, kde mívám schůzky, chodím tam pokecat s kamarády a užít si opravdový dobroty.

Takže, pokud se k nám na sever někdy dostanete, rozhodně doporučuju!:)

Mohlo by vás zajímat

7 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *