Drobné nákupy v Ikee

Minulý týden jsem byla v Praze a tak se mi konečně podařilo zajet do Ikey. Toužila jsem totiž po pár věcech do domácnosti (a taky po švédských kuličkách, jak jinak). Abych tam nestrávila půl dne sepsala jsem si z internetu přibližný seznam toho, co potřebuju chci a poprosila tátu, zda tam se mnou nezajede. Víte, že si můžete výrobky prohlížet online? Nově i zde: ikea-online-nákupy. Začalo to pohodově obídkem, kuličkama, brusinkovým džusem – kterej fakt miluju a naprosto skvělým jablečným dortíkem (čau dieto). Pak se šlo na nákupy a já byla celkem ráda, že tam jsem bez přítele, protože ten nakupování v Ikee nesnáší:))Říkala jsem si, že táta je nějak podezřele v klidu a tak jsem si prohlížila vystavený místnosti a zasnila se nad svým možná budoucím bydlení. Od tý doby co pracuju pro Biano a koukám každý den na ty úžasný návrhy interiérů jsem do toho fakt zažraná. A po chvíli začal táta brblat, že ho to nebaví, je tam hrozný vedro, všude lidi a ať už to urychlím. Tak mi to došlo, že v tomhle jsou všichni chlapi stejný (no nebo aspoň většina). Chlapi prostě nesnášej nakupování v Ikee. Rozhlídla jsem se kolem sebe a zatímco slečny a dámy tam pobíhaly od jednoho bílýho hrnečku k druhýmu s úsměvem od ucha k uchu a vybírali si, co k sobě víc ladí, jejich drahý polovičky jen tiše trpěly. A často taky dost nahlas. Celkem mě to zaujalo, že my ženský tak milujeme nakupování nábytku a těchle serepetiček a chlapi z toho umíraj po pěti minutách. Asi to má co do činění s udržováním rodinnýho krbu a vytvářením si svýho hnízdečka či co. Snažila jsem se to dost urychlit, ale myslím, že tátu omejvali, když jsem zkoušela, kterej podnos je fakt nejlepší, nejlíp drží a není škráblej. 🙂 – typická váha, no.

Nicméně nakonec jsem zvítězila nad dilematy, moje peněženka zaúpěla a mohlo se jít domů. A vy se teď můžete mrknout, co jsem si koupila:-)

IMG_1232new

Nejdřív tedy nějaké to pokoukání. Vyfotila jsem pár místností, které mě fakt zaujaly. Kuchyně na prvním obrázku je styl, který by mi doma fakt seděl. Podobnou v bílé mám vysněnou z Biana, mrkněte sem.

Tady mě zase zaujal ten půlkruhový stoleček a květináče. Celkově je to hrozně hezky útulný. IMG_1233new

Ten porcelánový tác je božíí! (a ta cena asi 500,- tak boží už není)IMG_1234new

Styl podle Ikey je hlavně v doplňcích, ať žijou polštářky! Já tyhle serepetičky fakt miluju:-)IMG_1235new

Tahle ložnice mi přijde už trochu moc elegantní a dospělácká, ale zaujalo mě hlavně to osvětlení!

_DSC0570new

A tady jsou moje malé nákupy. Sada prostírání s černobílým proužkem, můj vysněný snídaňový podnos, svíčky s vůní vanilky (za 25 Kč!) krásný jemný bílý pléd, svícen s krajkovým vzorkem, který každý používá na štětce a samozřejmě několik balení ramínek 🙂_DSC0567new

Pléd: 99,-, Svíčka: 25,- Ramínka: 15,- prostírání: 29,-, Podnos: 129,-, Svícen:49,-

_DSC0606new

Potom ještě skvělá vychytávka, kterou teď máme už ve většině pokojů, věšák na dveře. V ložnici na něm máme župany, teď jsem si ho pověsila do druhýho pokoje a mám tam kabelky. Cena: 99,-

lennart-zasuvkovy-dil-seda__0117165_PE272461_S4

Cena: 299,-

A hlavní důvod, proč jsem se vydala do Ikey, byl tenhle šuplíkový komponent pod pracovní stůl. V práci máme totiž stoly bez šuplíků a minimum možností na odkládání osobních věcí, takže jsem fakt šťastná, že si konečně mám kam uložit svoje müsli, krémy, sešity a tužky..:-)

Taky chodíte rádi do Ikey a nakupujete všelijaký doplňky do domácnosti? Pokud ji nemáte někde poblíž, tak se mrkněte na Biano. Máme tam spoustu skvělých věcí a třeba svíčky tam seženete už od 25 Kč jako v Ikee. <3

Mohlo by vás zajímat

4 comments

    1. Tak to máš prima. Já 100 km:-) ale i tak se tam člověk dostane jen občas. S kuchyní máme stejný vkus:-)

    1. Já taky:D A vůbec ráda prolejzám všechny možný doplňky a nábytek do domácnosti. Děkuju za chválu fotek, je to vždycky boj!:-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *