Design shaker 2016

Minulý týden se konal v pražských Letňanech veletrh o bydlení, a protože jsem Bianu zařídila mediální partnerství, nemohla jsem na něm chybět. Jak už asi tušíte design mám moc ráda, obzvlášť ten interiérový. Vydala jsem se teda do Prahy i s foťákem, abych mohla připravit reportáž na náš blog. Na veletrhu bylo několik tématických sekcí od klasického nábytku, po zahradní architekturu až po část, kde jste se dozvěděli o růstu cen bytů nebo podle čeho vybírat pozemek. Mě nejvíc zaujala výstava Design shaker, takže tam jsem strávila poměrně hodně času a nemohla přestat fotit, zalíbilo se mi tam toho opravdu dost 🙂

_DSC0686

Do nábytku z palet jsem docela blázen, bohužel můj muž moje nadšení nesdílí, takže je jasný, že ten skvělej DIY stoleček do obýváku mít nikdy nebudu:-) Ale nikdo mi nevymluví, že se z nich dá vymyslet opravdu spousta zajímavých věcí. (paletovou postel bych ale nechtěla to zas nee)

Na horních fotkách je značka Di´sign a tam bych si opravdu vybrala. Jsem jasnej polštářovej fanatik, stejně tak mám ráda tyhle tipy skandinávských lampiček se třema dřevěnýma nohama. A ten stoleček k posteli je moje velký zbožný přání, tak snad jednou…:-)

_DSC0704

Vtip této výstavy spočíval v tom, že jste design a různý zajímavý věci mohli vidět fakt všude kolem vás. Prostě se procházíte a vidíte takovou taburetku ve tvaru makronky..:-) to je pecka, ne?

_DSC0705

Tohle je moje nová vášeň! Kdyby se tam dalo platit kartou, tak se určitě neudržím. Jsem velkej závislák do všeho z papírnictví, miluju sešítky, bloky, knížečky, různý pouzdra, taštičky i zajímavý propisky, protože si pořád něco čmárám. Tahle značka se jmenuje Papelote studio a vyrábí taštičky z papíru a zajímavý sešity a desky. Na těch kapsičkách je zajímavý, že jsou nepromokavý a nedají se roztrhnout, takže jsou pěkně pevný a na nějaký doklady, papírky, maličkosti nebo právě třeba dva bločky do kabelky jsou ideální. Já se zítra chystám do Prahy navštívit jejich obchod:-) #zabavteminěkdopeněženku

_DSC0707

Nordic day je poměrně známá firma, která vyrábí nábytek a doplňky ve Skandinávským stylu. Ten je poslední roky stále víc oblíbený a když se doplní barevnými polštářky nebo potahy ta se mi taky moc líbí. (barvy to je moje) Tenhle koutek byl takovej něžnej, do růžová a bylo to moc příjemný místo…Určitě bych brala ty poličky ve tvaru domků:)

_DSC0708

Voňavý mýdla,svíčky, roztomilý propisky s ozdobou, barevné šátky, košíky i skleničky na zavařeniny. Docela bych se tam vyřádila:-) jen ty ceny, au au.

_DSC0717

Moje fascinace křesílkama stále nekončí. Já prostě nutně potřebuju ušáka, fakt jo. No představte si to sednout si do něj, opřít se o polštář, přikrýt se dekou a číst si knížku, ze stolečku vedle upíjet kávu…no idylka ne? Já ho jednou mít budu, i kdyby na splátky:-) Ale tyhle za 20 000,- asi nee no…:)

_DSC0710

Tyhle koule (www.kooule.cz) jsou hodně zajímavým projektem. Jsou to takový sedací míče, který by vám měli rovnat záda a slibují přirozený a zdravý sezení. Dá se s nimi údajně i cvičit a protahovat se. Líbí se mi, že mají svěží design plný různých barev i druhů potahu a je to projekt z České republiky. No a na veletrhu vyhráli cenu GrandPrix 2016 jako nejlepší výrobek.

design1

Dva odlišné koutky, jeden syrový a druhý útulný a oba ve skandinávském stylu. Designérka z Mfart.cz má fakt skvělý projekty!

_DSC0667

Na výstavě nesměli chybět také různé bytové dekorace, byl tam třeba tento obrovský stánek s umělýma květinama. Vystavovatelé byly z Polska.

A co vy, máte rádi designový věcičky? Byli byste schopni za ně utratit větší peníze? Já právě zkoukla stránky Papelotu a je jasný, že tam zítra něco nakoupím;-))

Mohlo by vás zajímat

6 comments

  1. Je mi moc líto že jsem tam nebyla. Ty květiny vypadají krásně. Nemluvě o těch, pro mě moc drahých, dizič taburetků křesel lampiček až po poličky. 🙂 Super článek.

    1. Děkuju! Mně ten paletový nábytek doma neprojde..:D Ale je fakt, že je dost nepraktický a když to chceš mít fakt precizní tak to nakonec vyjde dost draho….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *