Den, pro který stojí za to žít

Občas prožiju mimořádný dny. Takový ty dny, kdy se vám všechno daří, smějete se od ucha k uchu a máte pocit, že život je prostě krásnej. Takových dnů není moc, ale o to víc si jich pak vážim a nabijou mě po zbytek těch dnů všedních.

Žiju docela normální život, kdy chodím každý den do práce, pak si jdu většinou zavičit, dám si dobrou kávu, kouknu na film nebo ještě něco vytvářím z domova a každý večer uléhám do postele vedle přítele už téměř pět let. Ale v úterý jsem se cítila jako princezna. Celý den mi totiž připadal jako ze snu, kdy se vám všechno daří, všechno vás baví a nemáte ani jednu promarněnou vteřinu. A pro takový dny stojí za to žít.

Ráno začalo hekticky, vydala jsem se totiž do Prahy, kam jsem byla pozvaná na představení nového showroomu designové značky Lusito. A jak už to tak v mým životě bývá, dostali se ke mně vlastně uplnou náhodou přes můj článek z Design shakeru (můžete si ho přečíst zde) kde hrozně chválím jejich koncept a nápady. A to jsem ještě netušila, že za nima stojí úžasná designérka Diana, která je moc příjemná, sympatická a obdivuhodná žena s hlavou plnou nápadů. V showroomu jsem nakonec strávila asi 4 hodiny povídáním, vyráběním sešítků a pojídáním dortíků s pocitem, že jsem na tom správným místě v tu pravou chvíli.

_DSC0689_DSC0710_DSC0725

Poté jsem se vydala podívat do obrovské prodejny Megapixelu, plánuju si totiž pořídit foťák a váhám nad Nikonem a Olympusem, tak jsem si je chtěla osahat, vyzkoušet a poptat se odborníků. Odcházím vysmátá a nadšená z Olympusu Pen a je jasný, kdo se stane mým novým společníkem..:) Cestou v Holešovicích natrefím na opravdu zvláštní kavárnu Paralelní Polis a protože mi o ní říkala kamarádka, tak jsem se tam rozhodla strávit pár hodin nad prací. Představte si, že se tam platí Bitcoinama! Že nevíte o co jde? No já vlastně taky ne!:-D Prostě si musíte nahrát koruny do aplikace a přes takový automat vám to částku strhne. Větší blbost jsem v životě neviděla, navíc mám teď v mobilu aplikaci, kterou už asi nikdy v životě nevyužiju..:D

Večer na mě čekala večeře v rámci Chřestfestu, který pořádá Restu. Tříchodové menu jsem si měla dát v restauraci Ada, kousíček od Pražského hradu. A víte, jak jsem se tam dostala? S osobním řidičem! No dobře, přijel pro mě taxík přímo před kavárnu, ale já si připadala tak skvěle, že se nemusím trmácet mhd a někdo si mě vyzvedne a odveze na místo určení. Kamarádka mi totiž nahrála 400 Kč do aplikace Liftago na první jízdu a tak jsem toho v tomhle hektickým dni využila. ( Pokud chcete taky svou 1. jízdu zdarma, zadejte v aplikaci kód ADELA5904 a můžete se po Praze svést kam chcete!)

Večeře byla výborná a páni číšníci kolem nás běhali s ubrouskem přes ruku a všechno bylo takový hodobóžo, (což není teda něco co zrovna vyhledávám), ale tentokrát jsme si to fakt užily. Jedly jsme, fotily, smály se, mlely panty až nás bolely a byl to naprosto bezprostřední úžasnej večer.

_DSC0783_DSC0755

A protože se mi nechtělo jít v devět spát, zkusila jsem brnknout kamarádovi, jestli by nezašel na pivo a on už se veselil s kamarádama v mojí oblíbený hospodě Woodstock a řekl, ať tam dorazím. Naskočila jsem na tramvaj a o půl hodiny později už popíjela s nima. Po chvilce se i vytáhla kytara a tak se pilo, zpívalo, smálo a já jen pořád prohlašovala, jak se mi od nich nechce domů. Nechtělo. Ale musela jsem. Nakonec jsem se dostala ještě k druhý aplikaci jménem Uber (doteď jsem nechápala její výhody) která je podobná Liftagu, přes mobil si objednáte řidiče, který vás odveze kam si určíte. Dopředu vidíte rozpis cesty, můžete si vybrat auto i řidiče, který vás poveze. A na první cestu ode mě dostanete kredit 200 Kč, stačí po přihlášení zadat kód: z4xrtdkwue

A tak jsem si to drandila kolem osvětlenýho hradu s úsměvem od ucha k uchu, v hlavě mi ještě zněly písničky, který jsme vyřvávali v hospodě a očička mi spokojeně zářily. Můj veleúspěšný, zážitky protnutý den byl za mnou a já jen doufám, že bude víc takových!

_DSC0823new

Druhý den jsem zašla na skvělý kafe do kavárny IF Café na Pavláku.

Mohlo by vás zajímat

3 comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *