Chřestfest

Koncem května proběhl v Čechách již 6. ročník gastro akce s názvem Chřestfest. Do festivalu se zapojilo 30 vybraných restaurací, kde jste měli možnost ochutnat tříchodové menu od špičkových šéfkuchařů za zvýhodněnou cenu 399 Kč. A protože jídlo miluju a ráda ochutnávám stále něco novýho, stalo se, že jsem byla pozvaná od Restu na večeři v jedné z nejluxusnějších restaurací v Praze, kam bych se sama asi jen tak nedostala. Vzala jsem s sebou kámošku a vydaly jsme se objevovat nové chutě do restaurace Ada, kousek od Pražského hradu. A já vás teď vezmu na prohlídku:)

_DSC0758

Ada je jedna z těch restaurací, kde se hodí určitý slušnější dresscode a na stole na vás čeká několik druhů příborů. Přiznám se, že z toho bývám často docela nesvá, protože se v takových místech moc často nepohybuju. Nicméně v šest večer jsme byly v restauraci jen my dvě a tak z nás nervozita hned spadla a slušně jsme se nasmály:)

_DSC0753

Stačilo říct, že máme objednané chřest-menu a už se začalo podávat. Jako první jsme dostaly tuto vynikající chřestovou polévku s uzeným kachním prsíčkem a nic lepšího jsem hodně dlouho nejedla. Musím se ji naučit vařit!:)

_DSC0765

K pití jsme si daly výbornou domácí malinovku a bílé a růžové víno. Jako druhý chod jsme dostaly rybu Halibut s chřestovým rizotem z quinoy a omáčkou z kustovnice. Chuťově hodně zajímavá kombinace, lehce nasládlá a ryba byla vynikající. Moc se mi líbilo, jak bylo jídlo podávané a nazdobené. Obsluha se o nás starala a my se měly naprosto skvěle.

_DSC0761_DSC0766 _DSC0784

Na závěr na nás čekal dezert a toho jsem se trochu obávala už předem 🙂 Byla to sice zmrzlina, kterou nadevšechno miluju, ale byla samozřejmě chřestová! Podávaná s ovocem a jahodovým tartarem a mátou. Ať jsem dělala co jsem dělala, nebyla jsem ji schopná dojíst, bylo to na mě prostě až moc chřestově trpko-sladký.

_DSC0773

Nazdobené to bylo ale krásné, viďte?

13221642_1060260147388207_4516695531083872046_n

A takhle nějak vypadal celý náš ochutnávací večer, obě jsme fotily, protože to bylo tak nádherně nazdobený a fotogenický:-) A obsluha si zřejmě ťukala na čelo, co jsme za blázny:-)

Pokud jsem vás navnadila, tak se mrkněte na stránky Ada restaurant a zamluvte si stůl:)

Mějte se krásně

Vaše Adél

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *