5 let spolu a ve Wroclavi

Květiny

Nikdy jsme výročí příliš neslavili. Maximálně jsme si zašli na večeři. Na obrovské dárky si nepotrpíme, spíše si chceme dopřát nějaký zážitek. Při dovršení pěti let jsem si však říkala, že by to chtělo něco speciálnějšího. Naplánovala jsem tak pro nás výlet do města, kam jsme chtěli hodně dlouho, do polské Vratislavi. 

Míša mě velmi překvapil, když na mě doma čekal s obrovskou kyticí, často dostávám růžičky, ale takový pugét byl pro mě úplná novinka! Takže samozřejmě velikánská radost a mohlo se začít plánovat. Rozhodli jsme se vydat na prodloužený víkend a já byla tak přepracovaná a vystresovaná, že jsem se opravdu moc těšila, jak vypnu a odpočinu si. Pracovala jsem ještě před odjezdem dlouho do noci a tak moje tělo zastávkovalo a já ráno nemohla mluvit – rozjela se mi angína:(

Řekla jsem si, že se nějak hecnu, spala cestou v autě, nadopovala se paralenama a zapřísahla se, že si to nenechám zkazit. Hotel jsem nám našla přes Booking, ale nakonec rezervnula přes Trivago – měli bezkonkurenčně nejlevnější cenu – takže moc doporučuju!

  
Wroclav mě moc překvapila. Historické centrum je opravdu krásný, obzvlášť před Vánoci. Všude dojdete pěšky, střed města je obklopen řekou se třemi ostrůvky plnými kostelů. Spoustu domů je pokreslených streetartem a vy tak opravdu nevíte, kam dřív upřít pohled.

Polsko je úžasná země – je tam levně, mají tam krásný památky, moc příjemný lidi a vynikající jídlo. Navíc to je poprvé, co jsem se setkala s výtahem v kostele, který vás vyveze až do nejvyššího patra věže, asi za 6 Zlotých (což je asi 36 Kč!) a ten mrazivý výhled opravdu stál za to!

Do polského jídla jsem se hned zamilovala! A tahle polévka – žurek byla tak vynikající, že jsem si ji dala každý den 😀 Je to taková lepší bramboračka bez hub, s klobásou a lehce na kyselo a nádherně prohřeje. Mňam!

A je vymeteno! 😀 (Byly to “placki ziemniaczane” neboli bramboráky a hovězí guláš) 

Vánoční atmosféra se občas zhoupla do kýče, ale já to miluju, jen Míša občas brblal, že už je to moc:)

Horký punč na vánočních trzích byla samozřejmost.

FC Caffé – tuhle úžasnou kavárničku jsme objevili hned vedle univerzity a mají tam neskutečný dobroty. Domácí dorty, vynikající kávu do stylových plecháčků a moc dobré místní limonádičky s různými příchutěmi. My měli švestkovou, višňovou a hruškovou.

PC030125_01

Po celém městě najdete rozeseté skřítky. Tak jsem musela alespoň jednoho čapnout za ruku!

Tento most mi trošku připomínal Brooklyn Bridge:-) 

Historické centrum – náměstí Rynek a nádherné domečky v obklopení turistů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Počasí nám přálo, i když angína mě zmáhala. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Procházky kolem Odry byly opravdu překrásný, řeka protékající městem prostě kompletně změní ráz celého města. V létě si tam můžete sednout na lavičku či navštívit některou z místních kaváren a hospůdek.

15327348_10210097025253720_837377388832942002_n

Poslední večer jsme objevili místními oblíbený klub Vertigo, kde jsme si si dopřáli jazz/funky koncert, šampíčko a pořádnou porci romantiky…:-)

Wroclav nás nadchla a určitě se tam ještě vrátíme. Takže jestli hledáte místo pro kratší a levnou dovču, musím moc doporučit!

Adél

Mohlo by vás zajímat

3 comments

  1. Poslední obrázek mne celkem zaujal, neboť můj první letmý pohled mu přisoudil jiný význam 🙂

    Toužím po návštěvě (znovu-návštěvě) Amsterdamu a nebo tulipánových zahrad … 🙂

  2. Ve Wroclawi jsem byla s kamaradkou minuly rok na par dnu pres Silvestra, byla ukrutna zima, ale moc se mi to tam libilo. Rynek je uzasny a hlavne ty skvele podniky tam! A nebo jejich akvarium v ZOO, jedine misto, kde se dalo opravdu zahrat a videt spoustu krasnych tvoru 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *