10 vět, které nechcete slyšet před svatbou

pexels-photo-25818

To, že jsou svatební přípravy to nejkrásnější období v životě poslouchám už skoro rok. V nedávném článku jsem vás nejspíš přesvědčila o opaku. A ty debilní kecy lidí v mém okolí mi to vyvrací dennodenně. Poslední dobou si skutečně užívám vyrábění dekorací a těším se, až to všechno bude probíhat. Proč ale mají lidi tendenci všechno tak blbě a nevhodně komentovat? Za poslední měsíce jsem dala do kupy tolik hlášek, který píchly u žaludku a (snad nevědomky) i ublížily. Vždycky se najdou ti, kdo budou mít neustálou potřebu řešit cizí záležitosti, (asi hlavně ti, co jsou sami nespokojený s vlastním životem) S tím se asi budu muset smířit. A nebo proti tomu naopak bojovat:) Tak se posaďte a mrkněte, co všechno jsem si vyslechla už asi stokrát….

1) Jak se těšíš na svatbu? / Jak jde plánování svatby?

Univerzální otázka, ale když ji slyšíte denně desetkrát, začne vám dost lézt na nervy. Kdybychom se netěšili, tak se nebereme. Ale stejně pořád trpělivě odpovídáme, že samozřejmě ano a co všechno už jsme zařídili a co nám schází…

2) A to fakt s někým vydržíš celý život? 

Nikdo nemáme kouzelnou kouli, která nám předpoví, co nás čeká. Ale když budeme sedět na zadku a nic neuděláme, tak se taky nic nestane :) Ale ano, předpokládám, že spolu budeme celý život. A tak to má být.

3) A proč se vlastně berete?

Hmm, tady už přituhuje. Proč se lidi asi berou? Ne, opravdu nás nikdo nenutí, ani neřešíme finanční problémy našich rodin. Už dávno nežijeme v době, kdy se lidi brát museli. Prostě si myslíme, že stačí, když se dva lidi milují a chtějí spolu strávit zbytek života.

4) Vždyť se dneska stejně všichni rozváděj, tak to nemá cenu.

Mám tohle vůbec komentovat? Tohle opravdu někdo vypustí z pusy? No, divili byste se kolikrát!

5) Vy se berete, protože musíte?

Ne, nikdo nás nenutí a ne, nečekáme potomka.

6) Ty se prej budeš vdávat jo… a prooooč?

Další pecka. Viz výše… 😀 Ach jo.

7) A kolik ta sranda stojí?

Myslím, že není nikoho povinnost vyprávět, kolik jsme za to zaplatili. Nemám problém sdělit, kolik stojí pronájem chalupy, nebo kolik stojí jídlo či poplatek za obřad. Ale takto položená otázka s ironií asi nestojí za koment.

8) A nechcete se na to vykašlat a radši cestovat? 

Tahle mi pije krev poslední asi dva měsíce…:D Když budeme cestovat, tak se nestaneme manželi… A já nechtěla mít svatbu jen pro papír, chtěla jsem se sejít s blízkými lidmi, kamarády. Chtěla jsem, aby si všichni na kom mi záleží udělali čas a společně jsme to oslavili.

9) Tebe to asi fakt hodně baví co? 

Otázka položená, když vyprávím, co všechno se musí zařídit a vyrobit. Opět položená s ironickým podtextem. No víte, ano některý věci, co si vyrábím mě i baví. Některé ne. Ale když to chci mít hezký a nechci utratit nesmyslný částky za dekorace, květiny atd. tak holt musím zvednout zadek a něco si vyrobit sama.

10) A co když bude pršet?

Reálně hrozí, že nám počasí nevyjde. Ale tím, že nám to bude pořád někdo předhazovat se to nezmění. Prostě doufáme, že to bude fajn, ať už bude počasí jakýkoliv. Ale nervovat mě 2 dny před svatbou není nic, po čem bych toužila 😀

Díky všem, kdo se blbých poznámek o naši svatbě zdržel a držte palce, ať máme hezky :)

Vaše Adél

Mohlo by vás zajímat

18 comments

  1. A teď si představ, že náhodou otehotnis a na svatbu půjdeš s bříškem…. tak jako se stalo nám … kdyby rodiče a prarodiče blbe nekecali, byla to úžasně dokonalá událost :)

  2. Dobře. Teta se bude vdávat za 16 dní, tak já se pokusím zkrotit mamku 😀 Já jsem v tomhle ok. Ale musím říct, že si občas rýpnu. S dobrým úmyslem a úsměvem na tváři! 😀

    1. haha chápu, asi občas nejsem jiná. Ale aspoň mě to naučilo trošku přemýšlet než něco plácnu 😀

  3. Síce sa vydávať ešte neplánujem, ale myslím, že si to vystihla úplne presne. Keď som pomáhala kamarátke so svadbou, taktiež sa sťažovala presne na tieto otázky. Ľudia niekedy najskôr hovoria až potom rozmýšľajú.

  4. Já jsem teď čerstvě zasnoubená (moc lidí to zatím ani neví), ale z debat s kamarádkami mám takových poznámek taky až po krk. Ta, kterou nesnáším úplně nejvíc, je: “Kam spěcháte? Vždy je vám teprve XY!” Tu pokládají kamarádky. A pak je tu: “Však máte načase. Proč jste tak otáleli?” Tu pokládají babičky.
    Jako co na to odpovědět? Svatba znamená, že někam spěchám? Po osmi letech vztahu je to spěch? A to, že jsme čekali, až budeme zajištění a dostudovaní znamená, že jsme otáleli? Hmmm, aha! 😀

    1. Buď v klidu 😀 Ono je to přejde a po svatbě se budou zase ptát na “když už budete mít děti?” A nebo po každé co se necítíš dobře, tak tě budou dráždit větou “a nejsi náhodou těhotná?” 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *